You are currently viewing Manta LCD TV-501 – test

Manta LCD TV-501 – test

Wystarczyło poczekać i proszę – teraz to wszystko weszło na rynek. Technika ta została wykorzystana nie tylko w monitorach, ale również w przedmiotach codziennego użytku. MP3, MP4, laptopy, komórki, czy telewizory – to one właśnie dzięki super płaskim wyświetlaczom zrobiły niemałą furorę. Twórcy jednak nie kończą swoich wojaży. Moda na miniaturyzację urządzeń dotknęła również firmę Manta, która wprowadziła na rynek nowy telewizor LCD TV-501. Czy warto go kupić?

Gdy pierwszy raz zobaczyłem LCD TV-501 stał on w kartonowym pudełku. Pomyślałem sobie, że tak samo jak stare przenośne telewizor, tak i ten będzie sporo ważył. Podniosłem opakowanie za rączkę i okazało się, że urządzenie praktycznie nic nie waży. Dopiero potem przeczytałem, że masa tego odbiornika to zaledwie 940g. Dzięki małej wadze można urządzenie to zabrać bez większego problemu praktycznie wszędzie.

Sponsorem portalu jest AMSO Komputery

Po rozpakowaniu telewizorek ponownie mnie zaskoczył. Po pierwsze rozmiarami. 200x210x160 mm, to bardzo mało jak na tego typu urządzenie. Po drugie osadzenie wszystkiego w kształcie piłki jest naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Taki design na pewno spodoba się kibicom, poza tym piłka to taki śmieszny kształt, który moim zdaniem pasuje do wspólnego grillowania etc. Zawsze można go również wyjąć i postawić na kuchennym blacie jeśli żona nie pozwala nam oglądać ulubionego programu:)

Lekkość i kształt to dwa pierwsze atuty tego urządzenia, a jak jest dalej?

Dalej też nie jest gorzej, bo do zestawu dołączono nie tylko zasilacz, ale również zasilanie samochodowe. Wystarczy, że podłączymy urządzenie do wtyczki na zapalniczkę i już mamy możliwość oglądania telewizji. Dodatkowo nie będzie trzeba nawet zabierać ze sobą anteny, gdyż ta jest wbudowana.

Kolejnym punktem naszego programu jest zbadanie jak się sprawdza ekran urządzenia. Troszeczkę obawiałem się, że obraz będzie mizerny. Miałem już wcześniej możliwość sprawdzenia przenośnych telewizorów i przekaz wizualny w nich był bardzo, bardzo słaby. Często zlewał się i to był główny problem tej technologii. Tutaj jednak Manta wychodzi obronną ręką. LCD-501 wyświetla bowiem doskonały i ostry jak żyleta obraz. Nie ma mowy o jakiś zniekształceniach czy rozmyciach.

Nie można również zapomnieć o wejściach: AV1 i AV2. Dzięki nim bez problemu będziemy mogli podłączyć DVD czy też konsole. Osobiście podłączyłem Xboxa 360. Pograłem na nim trochę i włączyłem film. Oczywiście, obraz wyświetlany przez telewizorek nie da nam możliwości, takich jak 20-paro calowe LCD, ale mimo wszystko grać się da i oglądać również.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to dźwięk. Oczywiście, jak każdy telewizor, tak i ten ma wbudowane głośniki. Niestety, są one niezbyt poprawnie ustawione. Znajdują się one bowiem pod spodem i co prawda wystają na zewnątrz, ale za to bardzo często znajdują się za blisko twardych powierzchni – biurka czy stolika. Takie usytuowanie sprawia, że co i rusz głosy się nakładają na siebie co daje efekt kakofonii. Wystarczy wtedy tylko podłożyć coś miękkiego, aby wyeliminować tę wadę. Jeśli jednak nie mamy nic do podłożenia, albo chcemy cieszyć się naprawdę dobrym dźwiękiem, to z pomocą przychodzi nam wejście słuchawkowe. Dzięki niemu możemy podłączyć głośniki. Wtedy będziemy napawać się doskonałym dźwiękiem.

Pilot i menu

W zestawie nie zabrakło pilota. Jest on mały, ale znajdziemy na nim wszystkie potrzebne klawisze. Dodatkowo jest on bardzo estetyczny i poręczny.

W menu czeka nas z kolei spora niespodzianka, bowiem jest ono naprawdę okazałe. Mamy tutaj tę samą ilość funkcji, co w dużych telewizorach, ba nawet jest ich trochę więcej. Przykładowo u mnie nie ma opcji GAME – mini gry, czy też kalendarza. Tutaj to wszystko mamy, poza tym bez problemu dostosujemy parametry dźwięku, obrazu czy też ekranu do naszych potrzeb. Chcemy ekran w pionie? Nie ma problemu. W poziomie? Też nie!

Jeśli jednak pilot zostanie w domu, to płakać i tak nie będziemy. Wszystkie niezbędne przyciski znajdują się również na przednim panelu urządzenia. Bardzo pomysłowe rozwiązanie i przydane, bowiem któż z nas w ferworze przygotowań do wycieczki nie zapomniał o czymś?

Oceny

Wygląd: 4/5
Wykonanie: 5/5
Obraz: 5/5
Dźwięk: 3/5
Funkcje: 5/5
Instrukcja: /5
Stosunek ceny do jakości: 5/5
Ogólnie: 4.5/5

Plusy:

* wykonanie
* moc
* waga
* ekran
* menu
* możliwości

Minusy:

* czasami zniekształcony głos

Podsumowanie:

LCD TV-501 to znakomity telewizor. Nadaje się praktycznie do wszystkiego i ma wiele funkcji, których mogą mu pozazdrościć większe odpowiedniki. Jeśli gdzieś wyjeżdżamy, mamy mały pokój dla dziecka lub po prostu chcemy mieć telewizor w kuchni to urządzenie na pewno się przyda. Jest ładne i doskonale zaprojektowane.

Dodaj komentarz