You are currently viewing 24 GB RAM w jednym komputerze? Czyli konferencja prasowa Kingston

24 GB RAM w jednym komputerze? Czyli konferencja prasowa Kingston

Mało dzisiaj newsów w dziale GiT. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że część naszej załogi poszła na konferencję prasową zorganizowaną przez firmę Kingston. Dowiedzieliśmy się na niej ciekawych rzeczy!

Celem przewodnim konferencji miał być pokaz komputera, który ma na swoim pokładzie 24 GB RAM. Dziesięć wybranych osób mogło dowiedzieć się znacznie więcej o tym, jak przyjął się overclocking, jak sprzedają się specjalistyczne podzespoły w czasach kryzysu, etc.

Na pierwszy ogień poszły liczby. Z nich można wywnioskować, że spadek sprzedaży komputerów jest znaczny, bo aż o 50 procentowy. Mimo kryzysu są jednak plusy tego wszystkiego, gdyż rynek komponentów podrasowujących komputery ma się znacznie lepiej niż rok temu. Według przeprowadzonych w Polsce badań nastąpił wzrost zapotrzebowania na tego typu zabawki o 20 procent. Gdyby nie spadek średniej ceny o 35%, to wynik byłby jeszcze lepszy ( Kamil: choć, nie wiemy czy tak by było na pewno, może wyższa cena nie sprzyjała by sprzedaży, w końcu wolimy  kupować dobre rzeczy, w odpowiednio niskiej cenie). Nie ma jednak co gdybać, więc wróćmy do faktów. Na pewno jednym z nich jest informacja, że ponad 80% osób, które kupuje specjalistyczne podzespoły nie podkręca ich. Są one zamontowane w komputerach, ale chodzą na automatycznych/standardowych ustawieniach.

Warto jednak podkreślić, że mimo wszystko ludzie chcą inwestować w swoje komputery i poszukują najbardziej wydajnych urządzeń. To dobrze, bo oznacza to, że powracamy do czasów, kiedy modna była wymiana wnętrzności komputera, a nie kupno nowego „blaszaka” (Kamil: pamiętacie to męczenie rodziców o to by poszła nam nowa gra? Ech, to były czasy). Warto wspomnieć również o tym, że użytkownicy chcą dbać o swoje komputery i właśnie dla tego sięgają po takie podzespoły.


Wróćmy jednak do liczb, które jasno określają, że kości DDR 3 to przyszłość. Według firmy Kingston, ludzie zaczną je kupować dopiero w 2010 roku, gdyż do tego czasu pojawi się więcej komputerów z płytami obsługującymi te kości. Do tego czasu podzespoły stanieją. Obecnie nadal prym wiodą dobre DDR 2, co doskonale obrazuje tabela poniżej:

Na zakończenie całej konferencji udało nam się zobaczyć komputer z 24 GB RAM w akcji… To było niesamowite jakie generował częstotliwości i szybkości!  Zaś grafika, jaką potrafił udźwignąć była fenomenalna! Doskonała ostrość, miliony albo wręcz miliardy polygonów na ekranie sprawiły, że pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy była taka (Kamil: poza, oczywiście: „kiedy to wybuchnie nam w twarz?!”) : „PlayStation 3 czy Xbox 360 w życiu nie udźwignęły by tego” . Ale nie muszą, gdyż nie jest to ich zadaniem. Dodatkowo, nie kosztują tyle co ten komputer. 30 000 dolarów to kwota znacznie większa niż cena ,za którą kupujemy Xboxa 360 czy PlayStation 3.  Poniższy film ukazuje dokładnie wspomniany komputer w akcji.

Dodaj komentarz